- Rebuy elosztása: évad végén a ranglista első három helyezettje között 50%-30%-20% arányban.
- Az első órában, 1 rebuy lehetséges
- Késés: A játék első órájának végéig ülhet be a késő.
- Rebuy esetén a kiesés utáni körben már folytatni kell a játékot.
- 12. hely fölött 0 pont jár.
- Évad végén, pontegyezőségnél a több nyert játszma számít (azonos szám esetén a több 2. hely, 3. hely ...).
Szabálymódosítás: az 5. szezon
2009.03.02. 14:13 Gyle
9 komment
Címkék: szabály
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
vgabes 2009.03.02. 15:10:06
Gabomar 2009.03.02. 15:55:05
Nekem is szinpatikus volt, hogy aki vette a fáradságot és eljött, az legalább 1 pontot kapjon.
matux · http://bestplayers.blog.hu 2009.03.02. 22:40:06
A felmerült kérdésekben népszavazás volt, aminek az eredményét most elfogadta az elnökség. Valamint az elnökség előrelátó gondolkodása révén felmerült még 2 szabálymódosítás, amit hozzácsaptunk a népszavazás eredményéhez. És ez így jó.
szf111 2009.03.02. 23:50:00
az alábbi információ nem a szabálymódosításhoz kapcsolható, de remélhetőleg minnél több klubbtagot érint, érint majd a jövőben.
Hivatalos APEH állásfoglalás internetes kártyajáték nyereményekre:
Az internetes póker és egyéb szerencsejátékoknál általános, hogy a játékosok nem egymás tétjeit nyerik el, hanem egy képzeletbeli összeggel játszanak. A játékban legjobban teljesítő versenyzők a verseny szervezője által kitűzött díjat, pénzt szerzik meg. A játékban való részvételt gyakran nevezési díj befizetéséhez kötik, de az történhet ingyenesen is.
A pókerversenyen nyert összeg a magánszemély bevétele, amely után adókötelezettsége származik. Az ilyen verseny díjaként megnyert összeg nem tekinthető a személyi jövedelemadóról szóló törvény 76. §-a szerint nyereményként megszerzett jövedelemnek, mivel az így megszerzett összeg nem minősül a szerencsejátékok szervezéséről szóló 1991. évi XXXIV. törvényben meghatározott engedélyhez kötött sorsolásos játékból, ajándéksorsolásból, valamint fogadásból származó nyereménynek.
Az Szja törvény 16. § (1) bekezdése alapján önálló tevékenység minden olyan tevékenység, amelynek eredményeként a magánszemély bevételhez jut, és amely e törvény szerint nem tartozik a nem önálló tevékenység körébe. A fenti szabály alapján, és a pókerverseny esetére alkalmazható egyéb jogszabályi hely hiányában a versenyen nyert összeg önálló tevékenységből származó bevételnek minősül.
Az internetes pókerversenyen való részvétel tevékenységnek tekintendő, hiszen a játék több óráig, gyakran napokig is eltart, és a játékosok a tevékenységük során kialakuló rangsor alapján részesülnek az előre kitűzött nyereményből. Ezért a verseny kitűzött díjának elnyerésével megszerzett összeg nem tekinthető egyéb jövedelemnek.
A magánszemély az önálló tevékenységéből származó bevételével szemben elszámolhatja a bevétel megszerzésével kapcsolatban felmerült költségeit, azaz jogosult arra, hogy a verseny során megszerzett összegből levonja a versennyel kapcsolatos költségeit, mint például a nevezési díjat. Erről azonban a magánszemélynek a kifizetés alkalmával nyilatkoznia kell a kifizető részére. Ilyen nyilatkozat hiányában a megszerzett nyeremény 90 százaléka lesz a magánszemély jövedelme. A megszerzett jövedelmet a magánszemélynek az éves adóbevallásában kell szerepeltetnie.
Amennyiben a versenyt magyar illetőségű jogi személy, egyéb szervezet vagy egyéni vállalkozó szervezi, a nyereményből levonandó adóelőleget a szervező, mint kifizető köteles levonni. Ha a magánszemély a nyereményt külföldi illetőségű kifizetőtől, vagy magánszemélytől kapja, akkor a magánszemély köteles az adóelőleget a negyedévet követő hó 12-ig megfizetni.
A magyar adójogi illetőségű személyek internetes játékból származó jövedelme minden esetben Magyarországon lesz adóköteles, függetlenül attól, hogy a játék szervezője magyar vagy külföldi illetőségű (lásd: OECD modellegyezmény, 21. cikk).
(APEH adójogi főosztály 8429656239/2006.)
APEH
Gabomar 2009.03.03. 07:28:35
Nekem az jött le, hogy elég zavaros a helyzet, és egyesek szerint az, hogy valami után adózol, mert van rá adóügyi jogszabály, nem biztos, hogy nem ütközik a BTK egyébb paragrafusaival.
Gyle 2009.03.03. 08:52:42
Azt azért hozzáfűzném, hogy viszonylag kicsi az esélye annak, hogy mondjuk a PartyPoker hivatalosan tájékoztatja a magyar adóhatóságot a Magyarországra irányuló kifizetésekről.
vgabes 2009.03.03. 09:27:28
Szóval. Egy börtönbe a vézna gyereket beteszik a 180 kg-os kan cigány cellájába, hogy szórakozzanak egy kicsit. Szegény fiú minden ízében reszket. Mire megsólal a cigány.
- Nem kell félned! Papás mamást fogunk játszani, de mivel nálam demokrácia van, választhatsz mi szeretnél lenni. Papa vagy inkább mama?-
Gyerek gondolkodik miként jöhetne ki legjobban ebből a szituációból. Kis idő múltán így szól.
-Ha lehetne inkább papa lennék!
Mire a cigány.
-Jól van! Látod mondtam én, hogy demokrácia van!
Most pedig azt játszuk, hogy a papa lesz...ja a
mamát!
szf111 2009.03.04. 16:31:16
Ennek tényleg kicsi az esélye. De a Magyarországon vezetett bankszámlád ellenőrzése már kicsivel nagyobb.
Utolsó kommentek